Innove taotlusvoor noorte ja pikka aega töölt eemal olnud inimeste tööle aitamiseks

22.06.2017

Innove ja Sotsiaalministeerium on avanud taotlusvooru, kuhu oodatakse projekte, mille raames pakutavad tegevused aitavad tööturule 16–29-aastaseid noori ning pikka aega töölt eemal olnud inimesi. Taotlusvooru rahastab Euroopa Sotsiaalfond. Taotlus võib sobida sotsiaalsetele ettevõtetele teenuste arenduseks, piloteerimiseks ja kaasatud sihtrühma laiendamiseks.

Innove tööelu keskuse juhi Ülle Luide sõnul saab projektides pakutavate teenuste abil pikaaegsetele töötutele ning noortele läheneda personaalsemalt, leida igale just sobiv teenus – pakutakse erinevaid nõustamisi ja koolitusi, tugiisiku võimalust, tööpraktikat tööandja juures, tööklubide tegevustes osalemist. „Selline lähenemine on mõeldud tööeluks ettevalmistamiseks. See aitab tekitada tööharjumust, arendada oskusi ja tõsta tööotsija enesehinnangut, et julgetaks ja tahetaks üldse tööle kandideerida,“ tõdeb Luide.

Toetust on Innovest oodatud taotlema juriidilised isikud, FIEd, kohalikud omavalitsusüksused ning valitsusasutused ja nende hallatavad riigiasutused. Toetust antakse ühele projektile 50 100 kuni 400 000 eurot.
Taotlusi saab esitada järgnevatele tegevustele:

  • esimese ja teise taseme haridusega 16–29-aastaste noorte konkurentsivõime tõstmine ja tööle aitamine – taotlusvoor avati 1. detsembril 2015 ja on avatud kuni 30. juunini 2020 või kuni eelarve vabade vahendite lõppemiseni;
  • pikka aega (vähemalt 12 kuud) tööturult eemal olnud inimeste konkurentsivõime tõstmine ning tööle aitamine – 2. taotlusvoor on avatud 22. augustist 2016 kuni 30. juunini 2020 või kuni eelarve vabade vahendite lõppemiseni.

Taotlusvooru tutvustamiseks toimuvad infopäevad 30. augustil Tallinnas ja 31. augustil Tartus.
Lisainfo: www.innove.ee/struktuuritoetused/taotlusvoor

innove_logo

Iiris Viirpalu,