Hei, minu nimi on Isabel Agnes Lukk. Olen Tallinnast pärit noor neiu. Blogija, barista, turundusjuht, režissöör ja aktivist on sõnad, mis mind iseloomustavad. Peale pideva töö ja koolis käimise, armastan väga trenni teha ning tänu oma blogile, olen seoses tervisliku elustiiliga koostööd teinud juba 10 brändiga. 3-le neist olen ambassador ehk brändisaadik. Alustasin blogimisega 2018. aasta jaanuaris ja seni on see olnud tohutult äge teekond. See on avanud mulle nii mitmeid uksi ja võimalusi tänu millele olengi täna jõudnud siia, kus ma olen. Peale selle olen juhtinud mitmeid projekte ja korraldanud sündmusi, mis pidevalt ühiskonnaelu heaollu panustavad.

 

“In life, be a warrior, not a worrier.”

 

See tsitaat istub minuga nii hästi. See on miski, mida endale tihti meelde tuletan. Et mitte muretseda väikeste ebaoluliste asjade üle. Ning Changemakers Akadeemia kogukonnas olemine on olnud kõike muud kui seda. See on olnud nii silmiavardav ja ainulaadne kogemus.

 

Mäletan, kuidas esimest korda Changemakersite kohta kuulsin. Olin koheselt huvitatud ja tahtsin sellest osa saada, sest kes ei tahaks Eesti ägedamaite noortega maailma muuta, am I right? Igatahes, natuke nüüd meie Suveakadeemia kogemusest. Changemakers Summer Academy toimus 7.-11. august Paide ühes toredaimas talus. Bussist maha tulles tundsin juba seda looduse ja kogukonna hõngu, et nüüd läheb ägedaks. Mahutasime kõik ennast 22-kesi ühte armsasse majja, kust said alguse mitmed põnevad seiklused. Merili, Anja, Sam ja Andrei tõesti oskavad noori koos mõtlema panna. Ma sain endale nii palju uusi sõpru, kes jagavad minuga sama maailmavaadet. Changemakers Summer Academy jättis tõesti jälje minu südamesse. Me algatasime oma sotsiaalsed ettevõtted, millel on ka tegelikult potentsiaali siin maailmas läbi lüüa. Tänu neile. Tänu kõigile neile inimestele seal laagris. Nende 5 päeva jooksul võitlesime õnnetuste vastu, lahendasime probleeme, lõime prototüüpe, tassisime puid kuuri, paitasime hobuseid, küsisime möödakõndijatelt nende arvamusi, tegime koos süüa ja mis kõige olulisem, arutlesime hommikusöögilauas maailmaprobleemide üle. See kõlab nii dramaatiliselt, aga see on tõsi. Peaaegu me kõik nutsime, kui me oma teed minema pidime. Kuna Changemakers Akadeemias on see miski, mis inimesed omavahel nii lähedaseks nii väikse aja jooksul teeb. Endaga kaasa võtan kõik need uued sõbrad, teadmised ja mõnusa kogemuse, mida kuskilt mujalt ei saa.

 

Aitäh teile. Koos oleme tõelised maailmamuutjad.

 

Ja nüüd kõigile neile, keda see jutt ei inspireerinud, siis küsi endalt: Kes sa tõeliselt oled? Milline on sinu roll siin ühiskonnas? Kas sa oled panustaja või oled sa pealtvaataja? Kui vastasid viimasele küsimusele panustaja, siis on viimane aeg enda kandideerimisavaldus ära saata.