KÄSIRAAMAT: kuidas suurendada oma ühiskondlikku mõju?

30.10.2017

Raha oskab pea igaüks meist kokku lugeda. Nii unistustes kui ka oma pangakontol. Kuidas aga seada eesmärke sellistes eluvaldkondades nagu rahulolu ja heaolu (või isegi… õnnetunne)? 

Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikul on hea meel tutvustada värsket käsiraamatut Maximise Your Impact: A Guide for Social Entrepreneurs, mis nimetatud küsimusele vastusevariante annabki. Käsiraamat pakub praktilisi nippe osapoolte vajaduste kaardistamiseks ja oma edasiminekute hindamiseks just “rohujuure tasandil” tegutsevatele maailmamuutjatele. Käsiraamat valmis rahvusvahelise projekti “Tunne oma mõju” raames.

“Tuletame meelde, et endiselt on ajakohane hoogsas stiilis kirjutatud ja erksa kujundusega eestikeelne “Kodanikuühenduste mõju hindamise käsiraamat“. Too keskendub mõju eesmärgistamisele ja hindamisele organisatsiooni eestvedajate vaatenurgast. Uus käsiraamat asetab rõhu kasusaajate ja teiste osapoolte vajadustele. Iga maailma paremaks muuta sooviv eestvedaja peabki leidma tasakaalu selle vahel, mis teda ennast motiveerib, ja selle vahel, mida teised osapooled tunnevad end vajavat,” kommenteeris Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku juhatuse esimees Jaan Aps.

Hetkel töötab Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku tiim selle nimel, et uus käsiraamat oleks juba sel sügisel kättesaadav ka eestikeelsena.

 

Rahvusvahelist projekti „Tunne oma mõju“ (“Know Your Impact – Social Impact Measurement Tools for Young Social Entrepreneurs) rahastab Euroopa Liidu programm Erasmus+ („KA 2: innovatsiooni- ja heade praktikate vahetamise koostöö“).