Kutse noorte ettevõtlikkuse edendamise teemalisele seminarile

07.06.2018

Eesti Noorsootöö Keskus ja Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik kutsuvad osalema noorte ettevõtlikkuse teemalisel seminaril, mis toimub 19. juunil SEB Innovatsioonikeskuses (SEB Eesti peamaja 4. korruselaadress Tornimäe 2, Tallinn). Seminarile on oodatud kõik, kes on huvitatud noorte ettevõtlikkuse ja (sotsiaalse) ettevõtluse edendamisest.

Eelmise aasta lõpuks sündis Eesti Noorsootöö Keskuse ja Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku eestvedamisel noorte sotsiaalse ettevõtluse arendamise strateegia, mille eesmärgiks on tõhustada ja mitmekesistada noorte ettevõtlusharidust sotsiaalse ettevõtluse teema kaudu. Strateegia elluviimiseks toimus 12. märtsil  osapoolte esimene kohtumine, kus järgmise praktilise sammuna lepiti kokku veebipõhise kalendri koostamine, et koondada kõiki üle Eesti toimuvaid sündmuseid, mille kaudu saaksid noored sotsiaalse ettevõtluse teemal teadmisi ja kogemusi omandada. Kalendri abil saavad osapooled näha üksteise kaasamise võimalusi, aga samas ka vältida dubleerimist.

19. juuni seminaril on plaanis käsitleda laiemalt noorte ettevõtlikkuse edendamise temaatikat.

Seminari ajakava*:

10:00-10:30 Kogunemine ja hommikukohv
10:30-11:30 Mis on ja milliseid võimalusi pakub ettevõtlusõppeprogramm Edu ja Tegu?
Juta Jaani, Tartu Ülikool ja Kristi Ploom, Haridus- ja Teadusministeerium
11:30-12:15 Ründame ajusid
Ajurünnak teemal: Kuidas saavad erinevad (noorsootöö) organisatsioonid ettevõtlusõppesse panustada?
12:15-12:45 Kerge lõunaamps
12:45-13:45 Sotsiaalse ettevõtluse tööriistakast noorte ettevõtlikkuse edendajatele
Sotsiaalse ettevõtluse teema võiks Sinu tegevust rikastada, ent pole Sinu organisatsiooni põhifookus? Töötoas saad praktiliste harjutuste abil enda kasutusse järgmised töövahendid: “osapoolte sünergiakalender”, “KKK ja näidete varasalv”, “sotsiaalse ettevõtluse ärimudel” ja “muutuse teooria”. Lisaks saad anda tagasisidet, et nimetatud töövahendid vastaksid veel paremini Sinu organisatsiooni vajadustele. 

Huvilised on oodatud registreerima hiljemalt 14. juunil SIIN.

*Ajakavas võib tulla väikeseid täpsustusi, täpne ajakava saadetakse registreerinutele.