KUTSE: sotsiaalse ettevõtluse turundusmärgis Eestis?!

22.06.2017

Mis: Praktiline seminar teemal “Turundusmärgis sotsiaalsetele ettevõtetele Eestis?!”
Millal: 23. jaanuaril 2017 (esmaspäev) kell 15:00 – 17:00.
Kus: Kesklinna või Telliskivi kandis, Tallinnas. Koha teatame sõltuvalt registreerunute arvust.

Link registreerumiseks SIIN. Palume sellel lingil osalemise huvist märku anda kohe praegu või hiljemalt 12. jaanuariks.

Mida osalejatele pakume:a) Põnevat ja praktilist diskussiooni teemal: “Miks ja kuidas eristada klientide jaoks taoliseid ettevõtteid, kelle eesmärk on panustada ühiskondlikku heaolusse?” Tarbijatena vaatleme ka avaliku sektori asutusi hankijatena.

b) Ülevaadet õppetundidest, mis pärinevad sarnase eesmärgiga märgiste (ettevõtted, tooted, teenused) kriteeriumide loomise ja elluviimise analüüsist. Seda näiteks seoses õiglase kohaliku toidu, õiglase kaubanduse ja vastutustundliku ettevõtlusega.

Tutvustame ka rahvusvahelisi kogemusi seoses sotsiaalsete ettevõtete eristamisega tarbijate eri segmentide jaoks. Inspiratsiooniks soovitame tutvuda näiteks Suurbritannia kampaaniaga “Buy Social”, mis hõlmab näiteks nii eratarbijaid, rahvusvahelisi korporatsioone (“Buy Social Corporate Challenge“) kui ka riigiasutusi, näiteks parlamenti.

buy-socialc) Stsenaariume järgmisteks sammudeks Eestis, milles osalejatel on soovi korral võimalik ka endal kaasa lüüa. Üheks meie eesmärgiks on vältida juba olemasoleva dubleerimist.

Hiljemalt nädal aega enne seminari saadame osalejatele ka kompaktse eelmaterjali. Silmast-silma kohtumisel keskendume struktureeritud diskussioonile, sest tegemist teemaga, kus õigeid vastuseid võib olla palju.

Kes on sotsiaalsed ettevõtted ja mis kasu nendest on? Link materjalile “Sotsiaalsed ettevõtted Eestis: väärtus ühiskonnale ja 14 näidet“.

Seminari ja selle aluseks olevat analüüsi toetab Riigikantselei avaliku sektori avaliku sektori ja sotsiaalse innovatsiooni rakkerühm. Analüüsi käigus rahvusvahelist kogemuste jagamist toetas Põhjamaade Ministrite Nõukogu.

Lisainfo: Jaan Aps, jaan(at)sev.ee

jaan,