Mentorprogramm alustavatele ettevõtjatele

22.06.2017

Mentorprogramm alustavatele ettevõtjatele

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) kutsub sügisel algavasse ärimentorprogrammi kandideerima ambitsioonikaid alustavaid ettevõtjaid. Samuti otsitakse juba kogenud ettevõtjaid, kes on valmis osalema programmis mentoritena. Ärimentorprogramm aitab kaasa alustavate ettevõtjate edule, kiiremale kasvule ning ekspordile. Programmi on oodatud kandideerima ka sotsiaalsed ettevõtjad. Sihtgrupiks on 1 – 3,5 aastat tegutsenud ja juba eksportivad või lähiajal eksporti kavandavad ettevõtjad.

Programmi sisu

Alustav ettevõtja saab endale koostööpartneriks kogenud mentori, kellega koos arutada läbi ettevõtte arenguplaanid ning teha olulisi otsuseid. Programm sisaldab mitmeid praktilisi töötubasid ärimudeli, müügi, tootearenduse jt alustava ettevõtja jaoks vajalikel teemadel, mida viivad läbi Eesti juhtivad nõustajad ja eksperdid.Programmis osaleval mentoril on võimalus programmi käigus läbida koolitus ja saada rahvusvaheline coachi sertifikaat ning osaleda välisõppereisil. Programm võimaldab kasvatada ka oma ärialast võrgustikku.

Edulood

EAS-i programmi koordinaator Katrin Eha sõnul on Ärimentorprogrammi näol tegemist ühe EASi edukaima projektiga. ,,Programmis seni osalenud alustavad ettevõtjad on hakanud rohkem tootma, müüma ja kiiremini kasvama. Meie poolt läbi viidud võrdlus tõi välja, et programmis osalenud ettevõtjad on saavutanud 3 korda suurema kasvu kui teised sarnased ettevõtted,“ kirjeldab Eha.

Sel sügisel alustab programmi 13. hooaeg. Kokku on programmi varasemalt läbinud ca 500 alustavat ettevõtjat,kes on ka välja toonud, et mentorsuhte kaudu kogemuste jagamises ja üksteiselt õppimises peitub suur väärtus. EAS Ärimentorprogrammi võetakse vastu 50 mentiid ja 50 mentorit, kandideerimise tähtaeg on 16. september.

Programmi veebileht ja kandideerimine: http://www.eas.ee/teenus/arimentorid/

Programmi leht Facebookis: https://www.facebook.com/mentorprogramm/

Programm on osalejatele tasuta. Ärimentorprogrammi rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Programmi viib ellu EAS koostöös BDA Consulting OÜ-ga.


Lisainfo:

Rahel Lindpärg
mentorprogramm@bda.ee

EAS logo

Iiris Viirpalu,