Merili Ginter (võidutiimi “kõik võidame ära”) kogemuslugu

Merili Ginter – „Kõik on võimalik, kui sa sellesse usud!”

 

Mina olen Merili Ginter Tartust ja õpin praegu Miina Härma Gümnaasiumi 11. klassis, reaal-sotsiaalharus. Paar aastat tagasi avastasin enda suure kire, milleks on projektide ning erinevate ürituste organiseerimine. Nimelt olen nüüdseks koos klassiõe Triin Karisega mitmeid ettevõtmisi korraldanud. Näiteks viisime üle aasta läbi heategevusprojekti „Väike panus, suur mõju“ toetamaks esimest tüüpi põdevaid diabeetikuid. Kogusime pea 10 000 eurot ning saime sellega aidata kaheksat pere. Lisaks ideede teoks tegemisele meeldib mulle veel küpsetamine ja fotograafia.

Ühel päeval uurisin harjumuspäraselt oma meili ning silma jäi üks pakkumine Eesti Noorteühenduste Liidu uudiskirjas. Reklaamiti võimalust osaleda programmis Changemakers Academy. Lühike kirjeldus juba haaras mu tähelepanu ja kogu lubatud pakett tundus kokku minevat minu huvidega. Sotsiaalne ettevõtlus, koolitused, koostöö ettevõttega – kõik köitis mind ning nii läkski, et elevusega kandideerisin, lootes parimat.

Kui märkasin postitust, et 48 kohale pretendeeris üle 120 noore, olin veidi muserdatud. Õnneks sain mõned päevad enne jõuluvaheaega rõõmsa uudise osaliseks, ma osutusin valituks! Järgmistel nädalatel enne projekti algust ootasin põnevusega ja proovisin võimalikult palju infot otsida tuleviku kohta.

Changemakers Academy osutus üheks parimaks otsuseks, mida olen teinud. Kahe kuu jooksul sain niivõrd palju positiivseid emotsioone, kasulikke kogemusi, teadmisi ja ka suurepärased sõbrad. Minu tiimis „Kõik võidame ära“ olid Daniel Budolin, Teve Rajamets ja Triin Karis, mentoriks Dan Tõnus. Üheskoos töötasime usinalt sotsiaalse ettevõtte Tagurpidi Lavka, mis tegeleb talukauba toomisega linna, turundusplaani kallal.

Kogu protsessi jooksul õppisin koostööd tegema täiesti võõraste inimestega. Varem polnud ma sattunud sarnasesse olukorda ning kindlasti on see kasulik tulevikuski. Lisaks sain palju teada sotsiaalsest ettevõtlusest täpsemalt. Kuivõrd teadsin ma varem üldpilti, siis programmi kaudu sain sellest rohkem aimu ja tutvusin lähemalt arenemisviisidega heategevusest sotsiaalse ettevõtluseni.

Changemakers Academy on jätnud mulle kustumatu mälestuse, sest saadud heade emotsioonide pagas on üüratu. Rõõm on üheskoos töötada maailma paremaks tegemise nimel teiste entusiastidega. Olen tänulik, et kohtusin uute inimestega ning tean, et ühine tee nendega pole veel lõppenud. Kui rääkida projekti negatiivsest poolest, siis raske on leppida sellega, et see läbi sai!

Mõeldes möödunud kuudele, tuleb mul paratamatult naeratus suule ja imelised mälestused silmade ette. Soovitan kindlasti osaleda sellistes programmides ning eriti Changemakers Academy’is, sest tegu on suurepärase võimalusega arendada nii iseennast kui ka enda ümber olevat ühiskonda. Usu endasse ning kõik on võimalik!