Sina, maailmamuutja!

Igaühel on oma valikutega võime mõjutada positiivselt kõigi heaolu. Ka Sinul!

Mida maailma paremaks muutmine tähendab?

Maailma paremaks muutmine tähendab eelkõige teadlike ostuvalikute tegemist, ebavajalikust/liigsest tarbimisest hoidumist ning loodust ja inimesi säästvate lahenduste eelistamist.

Maailmamuutjatest ettevõtteid kutsutakse sotsiaalseteks ettevõteteks, sest nende põhiline eesmärk on ühiskonnas midagi paremaks muuta. See on ideaalne viis siduda ettevõtlus ja maailmamuutmine üheks ning luua suuremaid muutusi nii kohalikus kogukonnas kui laiemalt kogu maailmas. Teisisõnu – need ettevõtted teevad oma äri südamega, andes ka ühiskonnale tagasi.

 

Näiteks Sõbralt Sõbrale pood toetab riskigruppidest pärit noori ning aitab tööd leida neil, kellel see on muidu raskendatud. Maarja Küla aitab luua võrdseid võimalusi eluks, õppimiseks ja töötamiseks intellekti- ja liitpuudega inimestele.

Kui tahad teada, millised on maailma paremaks muutvad organisatsioonid Eestis, siis loe lähemalt veebilehelt: https://sev.ee/meie-liikmed/

Kas ka Sina võiksid olla maailmamuutja?

Kindlasti! Maailmamuutmine ei ole keeruline, kuna seda saab teha läbi igapäevaste valikute.

Lihtsaimad viisid maailma muutmises osaleda on näiteks enda vanade kasutuskõlblike asjade taaskasutuspoodi viimisega loodust säästa, andes neile võimalus kedagi teist rõõmustada, või teha pühade ajal kingitusi, mis on valmistatud käsitööna erivajadustega inimeste poolt.

Samuti kulub näiteks keskmiselt ühe T-särgi tootmisele tehases 2700 liitrit vett. Selle asemel, et neid liitreid pidevalt uute asjade soetamisega raisku lasta, saab riidekappi lihtsa vaevaga värskendada ka taaskasutuspoes.

 

Mitmed SEV-i partnerid on pilootprojektina alustanud ülaloleva märgistusega kleebiste jagamist iga ostu või tarbitud teenusega. Tegu on tunnustusega Sulle, kes oled olnud abiks maailma paremaks muutmisel.

Kleepsu saad kasutada endale meeldival viisil. Näiteks panna oma telefonile, arvutile, märkmikule või mõnele muule põnevale tarbeesemele. Nii saad kõigile enda ümber märku anda, et aitad abivajajaid, seisad vastutustundlikuma tarbimise eest ning pead oluliseks maailma paremaks muutmist.

Peagi loodame kleebise jagamisse kaasata kõiki meie partnerite müügikohti, kuid hetkel katsetame projekti Tartu Jõe keskuse Sõbralt Sõbrale poes ja  Lõunakeskuse Maarja Küla kaupluses.

 

Kuidas saad sa veel panustada?

Rohkem infot sotsiaalse ettevõtluse ja sotsiaalsete ettevõtete kohta leiab veebilehelt sev.ee/mis-sotsiaalne-ettevotlus/ ja sev.ee/meie-liikmed/