Tee suveplaane nii, et aitad maailma parandada

31.03.2019

Ajal, mil päike sulatab viimaseid lumelaike, on õige aeg teha esimesi suviseid puhkuseplaane. Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik soovitab puhata ja reisida vastutustundlikult.

Ööbi sotsiaalses ettevõttes

Hostel Looming on õdus ja sõbraliku atmosfääriga hostel Tartus kesklinna piiril, lühikese jalutuskäigu kaugusel raudteejaamast.

Hostelis jälgitakse igal sammul keskkonnasõbralikkuse põhimõtteid. Vanadele esemetele antakse majutusettevõttes uus elu: vannitoa ukse saab sulgeda vana uisuga, raamaturiiul on ehitatud hingusele läinud talu põrandast, nagiks on vana võti ja tomateid kasvatatakse vanas akvaariumis.

 

 

 

Teaduse ja Kultuuri Sihtasutus Domus Dorpatensis pakub ööbimisvõimalusi hubastes külaliskorterites Tartu kesklinnas raekoja kõrval. DD külaliskorterid pakuvad kõike seda, millest tavahotellis puudust tunnete – kodutunnet, privaatsust ja sõltumatust, vabadust häirimatult tulla ja minna oma äranägemise järgi. Korterites on olemas kõik igapäevaeluks vajalik. Soovi korral saate valida majutuse koos hommikusöögiga.

Ööbides DD külaliskorterites toetate noorte arengut DD Akadeemia programmis. Tegemist on mittetulundusliku programmiga, mille eesmärgiks on innustada noori panustama avatud ühiskonna kaitsmisesse ning anda selleks vajalikud teadmised ja kogemused.

 

 

Sisusta suvi põnevate sündmustega

Tartus tegutsev Trüki- ja paberimuuseum  tutvustab külalistele trükikunsti sünnilugu Euroopas, näitab puu- ja tinatähtedekogu, jutustab köitekunstist ning paberi ajaloost ja kunstilistest kasutusvõimalustest.

Muuseumituuri tehakse kõigile külastajatele, ent veel sisukama kogemuse saab mõnes praktilises töötoas osaledes.

Muuseumi galeriis esitletakse regulaarselt näitusi rahvusvahelistelt kunstnikelt.

Need, kelle jaoks tiirleb tänapäevamaailm natuke liiga kiiresti, leiavad unustamatu pelgupaiga Fahrenheit 451º raamatutoas.

 

 

Equilibre MTÜ praktilised loodusehituse töötoad õpetavad saviehituse ja vanamaterjali taaskasutust.

Korraldatakse ka ratsalaagreid nii lastele kui täiskasvanutele.

Suvised plaanid avalikustatakse aprilli lõpus.

 

 

 

 

 

Luke mõis korraldab suviseid kontserte ja etendusi. Park on avatud ka ürituste, pulmapidude, sünnipäevade vms korraldamiseks. Külastajad võivad tellida ka mõisast tutvustava ekskursiooni, töötoa või öise seiklusmatka.  

Luke mõisa pargiala kasutamine peredele, alla 10-liikmelistele seltskondadele ja kõikidele Nõo valla lasteasutustele on tasuta.

 

 

 

Suveriideid, matka- ja sporditarbeid võib osta ka kasutatuna

Soodsa hinnaga suveriided, matka- ja sporditarbed võib leida ka teise ringi poodidest: Taaskasutuskojast, Uuskasutuskeskustest, Sõbralt Sõbrale poodidest, Aarete Laeka heategevuspoest. Kindlasti tasub külastada ka Telliskivi Kirbuturgu.