Aarete Laegas MTÜ

Asutatud: 2013-08-05
Tegevusvaldkond: Heategevus
Sihtgrupp: Pered ja lapsed; Tavainimestest taaskasutajad
E-post: info(at)aaretelaegas.ee
Veebileht: www.aaretelaegas.ee

Tooted: Kasutatud riided ja esemed.

Teenused avalikule sektorile: Riideabi.

 

Ühiskondlik eesmärk: Heategevusorganisatsiooni Aarete Laegas missiooniks on aidata raskustesse sattunud inimesi – tulekahjuohvreid, suurperesid, üksikvanemaid, puuetega inimesi, turva- ja hooldekodude elanikke ja teisi elu raskustega võitlevaid inimesi. Me kogume kokku korralikke asju, sorteerime need ning toimetame abivajajateni abipakke. Peamiselt tegeleme riideabiga.

Lahendus: Me kogume kokku korralikke asju, sorteerime need ning toimetame abivajajateni abipakke. Tegeleme peamiselt riiete ja jalanõudega, kuid meil on ka muid tarbeesemeid. Mööblit ning suuremat kodutehnikat proovime annetajatelt kohe otse abivajajateni saada (mõistlikum transpordi ja ladustamise osas).

Saavutused: Aasta 2018 juunikuu seisuga oleme väljastanud üle 220 töölehe, kus on kirjas nii ühekordse abi saajad, kui ka abivajajad, keda püsivalt toetame. Aarete Laekal on mitmeid koostööpartnereid (erinevad asutused, liidud, ühingud, terapeudid, sotsiaaltöötajad ning eraisikud, kes osasid peresid toetavad). Nende nimekirjades on ca 200 peret, kellele vajadusel abi saadame. Peredes keskmiselt 2-9 last. Aarete Laekast on abi saanud üle 2500 inimese. Koguseliselt on nendeni jõudnud puhtaid ja korralikke riideid ning jalanõusid u 15 tonni, lisaks veel muud esmatarbekaubad, mööbel ning kodutehnika. Oma veidi vähem kui 5 tegutsemisaasta jooksul oleme koostöös Itella SmartPOSTiga kaasa teinud ka 3 korda suurt heategevuskampaaniat “Uuele ringile”, mille raames kogusime esimesel aastal Tallinna Lastehaiglas ravil viibivatele lastele mänguasju, teisel aastal Rapla, Pärnu, Võru ja Järva-Jaani toimetulekuraskustes perede lastele koolialguseks vajaminevaid koolitarbeid ja –riideid ning kolmandal korral kogusime üheskoos vanemliku hoolitsuseta jäänud lastele raamatuid. 2017. aasta emadepäeval korraldasime koostöös ühe ilusalongiga ka heategevusliku stiilimuutuse suurperede emadele. Ürituse eesmärgiks oli väärtustada emade rolli meie elus.

Ettevõtlustulu: MTÜ tegevuse toetamiseks oleme avanud Tallinnas toreda heategevuspoe, mis asub aadressil Madala 3. Tegemist on keskkonnasõbraliku teise ringi asjade poega. Lisaks on meil nii keskuses kohapeal kui ka internetis müügil ilusad ja praktilised rahvusmustrites torusallid. Peagi alustame veel omatoodete müügiga.

Pildid tegevusest