Eesti Trükimuuseum MTÜ

Asutatud: 2010-03-18
Tegevusvaldkond: Muuseum, stuudio, trükikoda, väiketootmine (märkmikud ja muud kontoritarbed)
Sihtgrupp: Tavaelanikkond; Kunstnikud; Kunstitudengid
E-post: gutenberg(at)trykimuuseum.ee
Veebileht: www.trykimuuseum.ee

Teenused: Trükiteenus (visiitkaartide, blankettide, kutsete ja müürilehtede kõrgtrükk), õpitoad ja muuseum.

Tooted: Taaskasutatud materjalist märkmikud, albumid ja plokid.

 

 

 

Ühiskondlik eesmärk: Kultuuripärandi elavana hoidmine trükikunsti ajaloo uurimise, jäädvustamise ja tutvustamise kaudu, et see inspireeriks uusi ideid ja ettevõtlusvõimalusi.

Lahendus: Dünaamilise trükimuuseumi loomine, mis tegutseb trükikoja Greif endises majas Tartus. Koguvad ja korrastavad trükikunsti ajaloost kõnelevat materjali. Külastajad saavad näha mitte staatilist väljapanekut, vaid osaleda töötubades ja oma käega laotud trükise valmistamise kogemuse. Lisaks hoiavad nad oskusi alal trükiteenuse pakkumise ja trükimaterjalide jääkidest toodete valmistamise kaudu.

Saavutused: 2013. aastal viidi stuudios läbi üle 600 õppetunni kunsti- ja üldhariduskoolidele, muuseumis käis 3331 külastajat Eestist ja kaugemalt. Tihti on nad jõudnud viimasel hetkel päästa vanametallist ajaloolises väärtuses hinnalise pressi või prügikastist dokumente, kirjaproove ja muid huvitavaid materjale. On teinud ära suure töö dokumentide ja suulise pärandiga, et uurida ja talletada järeltulevatele põlvedele üks seni veidi hägune killuke Eesti ajaloost.

Ettevõtlustulu: Kaubamärgi Studio Tartuensis all valmistavad ja müüvad taaskasutatud materjalidest märkmikke, albumeid ja plokke. Lisaks veel trükiteenus (visiitkaartide, blankettide, kutsete ja müürilehtede kõrgtrükk), köitmisteenus, muuseumi piletid ja õpitubade läbiviimise tasu.

Pildid tegevusest