Hostel Looming (MTÜ Pohlad)

Asutatud: 2008-01-16
Tegevusvaldkond: Säästev tarbimine ja keskkonnakaitse; Majutus
Sihtgrupp: Tavaelanikkond
E-post: info(at)loominghostel.ee
Veebileht: www.loominghostel.ee

Teenused: Taaskasutust ja keskkonda väärtustav hostel Tartu kesklinna piiril.

 

Ühiskondlik eesmärk: vähendada Tartu elanike ja külastajate ökoloogilist jalajälge ning võidelda mõttetu tarbimise ja tootmise vastu. Eksperimenteerida ja näidata, et väikeste vahenditega on nii reisides kui kodustes tingimuses võimalik liikuda keskkonda hoidva majandamise suunas.

Lahendus: Keskkonnast lugupidavale reisijale pakutakse vähendatud ökoloogilise jalajäljega majutusteenust. Looming Hosteli sisustuses on kasutatud 99% taaskasutatud materjale või esemeid, paljudele ära visatud asjadele on antud „uus elu“. Eelistatakse naturaalseid materjale ja loodussõbralikke tooteid, nt arendasid pesumajaga koos välja ainulaadse keskkonnasõbraliku paketi. Lisaks majutusteenuse osutamisele jagatakse külastajatele nippe kuidas kasutada võimalikult vähe ressursse. Kehtestatud on majareeglid, mis panevad harjumusi muutma (näiteks toas pole prügikasti, vaid toimub ühtselt prügi sorteerimine). Oma kogemusi ja nippe jagatakse ka Facebooki kaudu ning linnaelanikele avatud õpitubades.

Saavutused: 2014. aastal oli hostelis 4608 ööbimist. Suurim mõju on hostelikülastajatele, kes igapäevaselt ei mõtle keskkonnateemadele. Peale külastust annavad nad tagasisidet, et said ideid kuidas muuta oma tarbimisharjumusi.

Ettevõtlustulu: Tartus majutusteenuse pakkumine. Lisaks pakutakse rataste ja rätikute renditeenust ning müüakse taaskasutustooteid.

Pildid tegevusest