Sõbralt sõbrale (EEKBL – Valduste OÜ)

Asutatud: 1997-07-24
Tegevusvaldkond: Kasutatud kaupade jaemüük kauplustes
Sihtgrupp: Pered ja lapsed, Vähemate võimalustega sihtrühmad
E-post: valduste(at)ekklesia.ee
Veebileht: sobraltsobrale.ee

Teenused: Sõbralt Sõbrale kaubamärgi all tegutseb 12 ringluspoodi. Kauplustesse saavad kõik annetada oma kodus üleliigseks muutunud, kuid korralikke esemeid – riideid, jalanõusid, mööblit, kodutehnikat, mänguasju, raamatuid, kodukaupu ja tööriistu. Teenitud tulu eest tehakse abivajavatele peredele annetusi.

Ühiskondlik eesmärk: Pakkuda inimestele soodsamat ostukeskkonda väga laias tarbekaupade sortimendis. Levitada säästlikku eluviisi ideed. Lisaks soodsa ja keskkonnasäästliku tarbimisvõimaluse pakkumisele peame üheks oma väärtuseks ka töökohtade loomist. Tänaseks töötab meie poodides 59 inimest. Tänu Eestist annetatavate kaubade mahtude suurenemisele saame järjest rohkem toetada erinevaid abivajajaid: üksikisikuid, peresid, aga ka eritüüpi sotsiaalasutusi. .

Lahendus: Sõbralt Sõbrale kauplused alustasid tegevust 1998. aastal. Oleme jõuliselt laienenud ning praegu on meil 12 kauplust üle Eesti. Kauplustesse saavad kõik annetada oma kodus üleliigseks muutunud, kuid korralikke esemeid – riideid, jalanõusid, mööblit, kodutehnikat, mänguasju, raamatuid, kodukaupu ja tööriistu. Teenitud tulu eest teevad nad abivajavatele peredele annetusi. Kaardistame usaldusväärse kohaliku partneri kaudu (sotsiaaltöötaja, kogudus, mõni MTÜ) abivajajad ja nende vajadused. Analüüsime iga olukorda eraldi ning reageerime viisil, mis aitab tõsta abivajaja elukvaliteeti.

Saavutused: 2012. aastal toetasid üle 100 pere ning 2013 aastal üle 150 pere. Eraldi keskenduvad lastele: 2012. aastal said enam kui 700 last jõulupaki ning 2013. aasta suvel osales “Hoolime koos!” lastelaagris 70 last, kel muudele laagritele ligipääs puudus. 2014. aasta talvel toetasime lapsi Lätis, kes kaotasid oma vanemad Riias toimunud Maxima poe varingus. Igal suvel toimub „Hoolime koos!“ lastelaager, kuhu kutsume puudust kannatavate perede lapsed.

Ettevõtlustulu: Kaupade müük ringluspoodides.

Pildid tegevusest