Aarete Laeka eesmärk on saata võimalikult palju asju teisele ringile

11.12.2018

Aarete Laegas MTÜ on 2013. aastal asutatud omanäoline taaskasutusega tegelev heategevusorganisatsioon, mis aitab raskustesse sattunud peresid vähekasutatud riietega. Alati täpsustatakse abivajajate konkreetsed vajadused ning komplekteeritakse pakk sellest lähtuvalt ehk personaalselt. Aarete Laeka peamisteks koostööpartneriteks on erinevad asutused, liidud, terapeudid, sotsiaaltöötajad ning eraisikud, kes osasid peresid toetavad.

 

Pildil Aarete Laeka leiunurk
Pildil Aarete Laeka leiunurk

Viie tegutsemisaasta jooksul on Aarete Laegas toetanud taaskasutusrõivastega rohkem kui 2000 perekonda üle Eesti, kes on organisatsioonilt saanud üle 2500 riideabipaki, lisaks veel mööblit, kodutehnikat ja esmatarbekaupu. Kokku umbes 15 tonni asju.

Heategevuse rahastamiseks peab Aarete Laegas sorteerimiskeskuse kõrval populaarset taaskasutatud rõivaste poodi, mida külastab aastas üle 30000 kliendi. Külastajate seas on ka palju inimesi, kes ei taha või ei julge abi küsida ning proovivad kuni viimseni ise toime tulla. Oma sümboolsete hindadega ongi heategevuspood eelkõige just neile mõeldud. Aarete Laeka heategevuspoest leiab teise ringi riideid, jalanõusid, aksessuaare ja aina rohkem ka muud tarvilikku.

 

Pildil laste asjad Aarete Laekas
Pildil laste asjad Aarete Laekas

Aarete Laeka eesmärk on saata võimalikult palju asju uuele ringile. Abivajajatele mittekõlbulikest riietest (määrdunud, katkised) ja tekstiilijääkidest tehakse kaltsuvaipu ning muud käsitööd.

Seega kõik terved ja puhtad riided, mis on seisma jäänud ja mida ise enam ei kanna kuid ära visata ei raatsi, on õige toimetada Aarete Laekasse. Tallinnas on võimalik need ise Aarete Laekasse viia, mis asub aadressil Madala 3.

Kaugemalt saab saata SmartPOST-i pakiautomaadi kaudu (hinnaga 1€).

Koostöös Itella SmartPOSTiga on Aarete Laegas läbi viinud ka heategevuskampaaniat “Uuele ringile”, millega on kogutud Tallinna Lastehaiglas ravil viibivatele lastele mänguasju, toimetulekuraskustesperede lastele koolitarbeid ja vanemliku hoolitsuseta jäänud lastele raamatuid.

MTÜ Aarete Laegas kuulub ka Vabaühenduste Liitu ning Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikku, järgib annetuste kogumise head tava. Oma tegevusse on kaasatud 100 vabatahtlikku.

Kus täpsemalt Aarete Laegas asub või millega veel tegeleb, saab vaadata kodulehelt aaretelaegas.ee.


Artikkel on ilmunud keskkonnaportaalis Bioneer. Artikli ilmumist toetas Tallinna Keskkonnaamet.