KÄSIRAAMAT mõju suurendamisest nüüd ka eesti keeles

17.11.2017

Raha oskab pea igaüks meist kokku lugeda. Nii unistustes kui ka oma pangakontol. Kuidas aga seada eesmärke sellistes eluvaldkondades nagu rahulolu ja heaolu (või isegi… õnnetunne)? 

Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikul on hea meel tutvustada nüüd ka eesti keeles värsket käsiraamatut Kuidas saavutada maksimaalset mõju, mis nimetatud küsimusele vastusevariante annabki. Käsiraamat pakub praktilisi nippe osapoolte vajaduste kaardistamiseks ja oma edasiminekute hindamiseks just “rohujuure tasandil” tegutsevatele maailmamuutjatele. Käsiraamat valmis rahvusvahelise projekti Tunne oma mõju raames.

“Tuletame meelde, et endiselt on ajakohane hoogsas stiilis kirjutatud ja erksa kujundusega eestikeelne “Kodanikuühenduste mõju hindamise käsiraamat“. Too keskendub mõju eesmärgistamisele ja hindamisele organisatsiooni eestvedajate vaatenurgast.

Uus käsiraamat asetab rõhu kasusaajate ja teiste osapoolte vajadustele. Iga maailma paremaks muuta sooviv eestvedaja peabki leidma tasakaalu selle vahel, mis teda ennast motiveerib, ja selle vahel, mida teised osapooled tunnevad end vajavat,” kommenteeris Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku juhatuse esimees Jaan Aps.

” Kui mõju mõõtmine tundub keeruline, siis üks põhisoovitus: kuulake ja arvestage nende inimestega, kellele te püüate kasu luua. Käsiraamat suunab mõtlema oma tegelikule mõjule ja seda pidevalt mõõtma – mida näiteks erivajadusega inimene, kellele te teenust pakute, tegelikult teenuse käigus ja selle tulemusel kogeb. Või mida kogevad tema lähedased või teised sarnase teenuse pakkujad.

Sotsiaalse ettevõtja otsused peaksidki lähtuma just sellest, millist mõju ta erinevatele osapooltele avaldab. Käsiraamat julgustab katsetama ning mitte jätma muutusi tegemata seepärast, et piisavat infot oma mõju ja tegevuse tulemuste kohta on keeruline koguda,” kommenteeris käsiraamatu üks kaasautoritest Marko Uibu.

Tänusõnad:

Käsiraamatu tõlkimine ja toimetamine oli suur väljakutse. Kui eestikeelse käsiraamatu mõnda osa saab esitada selgesõnalisemalt, andke palun sellest märku aadressile info(at)sev.ee

Rahvusvahelist projekti „Tunne oma mõju“ (“Know Your Impact – Social Impact Measurement Tools for Young Social Entrepreneurs) rahastas Euroopa Liidu programm Erasmus+ („KA 2: innovatsiooni- ja heade praktikate vahetamise koostöö“).