Sotsiaalse ettevõtluse arenguprogramm

„Sotsiaalse ettevõtluse arenguprogramm“, mida rahastab Sotsiaalministeerium läbi Hasartmängumaksu Nõukogu. Eesmärgiks 10 maakonnas Sotsiaalministeeriumi strateegilistes valdkondades 10 uue sotsiaalse ettevõtte loomine, mis aitavad kaasa sotsiaalsete probleemide lahendamisele ja tööhõive suurendamisele. Arenguprogrammis kasutatakse teenusedisaini ning sotsiaalsete praktikate metoodikaid.

Kestvus: 01.01.2015 kuni 31.12.2015.

Sotsiaalse ettevõtluse arenguprogramm

Projekti „Sotsiaalse ettevõtluse arenguprogramm“ rahastab Sotsiaalministeerium läbi Hasartmängumaksu Nõukogu. Projekti kestvus: 01.01.2015 kuni 31.12.2015.

Eesmärgiks 10 maakonnas Sotsiaalministeeriumi strateegilistes valdkondades 10 uue sotsiaalse ettevõtte loomine, mis aitavad kaasa sotsiaalsete probleemide lahendamisele ja tööhõive suurendamisele.

Arenguprogrammis on kokku 12 meeskonda üle-Eesti, kuhu kuuluvad vabaühenduste esindajad, MAK-konsultandid ning tudengid. Osalejad on jaotatud 2 rühma, vastavalt metoodikale.

Pärnumaa, Ida-Virumaa, Võrumaa, Hiiumaa, Järvamaa meeskonnad kasutavad sotsiaalsete praktikate kujundamise tööriistu ja metoodikat. Juhendavad TÜ sotsiaalse innovatsiooni uurimisrühma liikmed (sh professor Triin Vihalemm, Margit Keller ja Maie Kiisel) ning Rasmus Pedanik ja Aune Lillemets Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikust.

Lääne-Virumaa, Harjumaa, Põlvamaa, Viljandimaa, Läänemaa meeskonnad kasutavad teenusedisaini tööriistu ja lean startup põhimõtteid. Meeskondi juhendavad ja õpetavad strateegilised disainerid Jannus Jaska ja Hannes Seerberg.