Changemakers Academy 2018

11.03.2018

 

Changemakers Academy on programm, mille käigus gümnaasiuminoored võistlesid turunduslahenduste loomisel. Konkursil osalesid eesti ja vene keelt kõnelevate noorte segatiimid, kes töötasid koos sotsiaalsete ettevõtetega. Sotsiaalsed ettevõtted on organisatsioonid, kes muudavad maailma paremaks ettevõtluse kaudu.

Changemakers Academy teisel hooajal võttis osa 60 noort, 6 sotsiaalset ettevõtet ning loodi 12 erinevat turunduslahendust. Kokku kandideeris 184 noort üle Eesti ning valitud noored said hindamatu kogemuse, luues rahaliselt mõõdetavat väärtuses 86 900 eurot.  95,1% osalejatest ütles, et neil on nüüd parem arusaam sotsiaalsest ettevõtlusest ja väärtustest, mida sotsiaalne ettevõtlus esindab. 90.2% osalejatest ütlesid, et nad võtavad konkursilt kaasa ettevõtluskogemuse. 97,6% tõi välja, et nende tiimitöö -ja suhtlemisoskus arenes programmi abil.

“Minu arvates konkurss oli tõesti elumuutev. Tutvusin väga huvitavate inimestega, kelle poole saan alati pöörduda, kui on probleem, midagi on arusaamatu või tunnen lihtsalt küsimusest huvi. On tõesti tunda seda CA kogukonna kaasamistunnet, mis teeb südame omamoodi soojaks.”

Zürii lemmikuks oli ettevõtte Põhja Eesti Pimedate Ühingu tiim Puhkus Kuubis (koosseisus Emili Järv, Diana Vederik, Piia-Liis Ojasaar, Maksim Vassin, Anna Baškirova ja mentor Andrei Sadovoi). Üheskoos tulid nad ideele luua pimedate ja vaegnägijate poolt loodud piltidest fotonäitus.

Rahva lemmikuks oli ettevõtte Iseseisev Elu tiim Karbumm!!! (koosseisus Melany-Regle Langus, Ketlin Peldes, Anna Agejeva, Kadri Joala, Carmen Toomet ja mentor Merili Ginter). Nemad mõtlesid välja lausa 13 erinevat turunduslahendust, näiteks käisid Tartu Kaubamajas Iseseisva Elu tooteid müümas.

“Mida ei muutnud see minu elus? Kui jätta kõrvale see, et sain uusi sõpru, teadmisi jne., siis enim muutis see just mu üleüldist mõttemaailma. Nüüd julgen palju rohkematele asjadele ‘jah’ öelda, samas muutis see mind ka palju mõistvamaks ja suudan paremini märgata, kui midagi on valesti.”

Loe: Diana Vederiku kogemuslugu